INTERWENCJA: Basen ogólno(nie)dostępny? Będą dodatkowe rozwiązania informacyjne

KROSNO / PODKARPACIE. Wracamy do interwencji ws. nieprawidłowości na basenie przy SP nr 14 w Krośnie. Sprawa dotyczyła mieszkańca miasta, który, jak twierdził, 20 października br. nie mógł swobodnie korzystać z basenu. Kupując bilet wstępu nie uzyskał informacji, że 2/3 tzw. basenu dla dzieci jest zarezerwowane na zajęcia grupy osób uczących się pływać wraz z instruktorem. Jako redakcja zwróciliśmy się do UM Krosna z prośbą o wyjaśnienia, na jakiej zasadzie jest wynajmowana powierzchnia basenu i dlaczego, mimo jego zarezerwowania w określonych godzinach, klienci nie są informowani, iż nie mogą w pełnym zakresie korzystać z obu basenów.  Na nasze pytania otrzymaliśmy odpowiedź dyrektora Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie Piotra Jaracza, który zarządza wspomnianym basenem.

Przypominamy jak sytuację na basenie przy SP nr 14 opisywał nasz Czytelnik, mieszaniec Krosna:

– Jestem bardzo oburzony faktem, że wraz z żoną i dwójką dzieci miałem do dyspozycji ok. 2 m² basenu. W części gdzie przebywaliśmy stało jeszcze kilkunastu rodziców z dziećmi, z którymi chcieli poćwiczyć naukę pływania. W zarezerwowanej części wraz z instruktorem w zajęciach uczestniczyło 5 osób, każdy z jednym dzieckiemZapłaciłem 40 zł za wstęp, a miałem tyle miejsca co w mojej domowej wannie. Widziałem jak jeden z panów, który przeszedł z dwójką synów i chciał skorzystać z basenu dla nieumiejących pływać, widząc jak wygląda sytuacja, wrócił się do kasy i zażądał zwrotu pieniędzy. Wtedy pani kasjerka przybiegła udzielając instruktorowi napomnienia, ale ten powiedział, że ma wynajęte i tyle. Gdy to usłyszałem, to aż się we mnie zagotowało, z moich pieniędzy został wybudowany ten basen, a teraz nie mogę z dziećmi z niego skorzystać? Skoro oddaje się część basenu pod rezerwację nie powinno się pobierać opłat za wstęp.

Informacja dyrektora Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie Piotra Jaracza:

– Zespół Krytych Pływalni uprzejmie informuje, że wynajęcie toru basenowego oraz niecki basenowej do nauki pływania, klient indywidualny może zarezerwować po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownictwem basenu. Cennik zamieszczony jest na stronie internetowej oraz bezpośrednio przy kasach basenowych. Prywatne szkoły pływania maja podpisane umowy na prowadzenie zajęć z nauki pływania, za które również pobierane są opłaty. Informacja o utrudnieniach z korzystania z niecki basenowej wynikających z prowadzenia zajęć pływania dla dzieci i niemowląt, umieszczona jest na tablicy ogłoszeń znajdującej się przed wejściem na pływalnię. Jednocześnie informujemy, że poprzez stronę internetową oraz bezpośrednio na pływalni można monitorować ilość osób korzystających w danej chwili z obiektów Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie. W związku z zaistniałą sytuacją zostały podjęte działania mające na celu zwiększenie przepływu informacji dla klientów korzystających z obiektów Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie.

02-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline