REKLAMA

INTERWENCJA: Basen ogólno(nie)dostępny? Będą dodatkowe rozwiązania informacyjne

KROSNO / PODKARPACIE. Wracamy do interwencji ws. nieprawidłowości na basenie przy SP nr 14 w Krośnie. Sprawa dotyczyła mieszkańca miasta, który, jak twierdził, 20 października br. nie mógł swobodnie korzystać z basenu. Kupując bilet wstępu nie uzyskał informacji, że 2/3 tzw. basenu dla dzieci jest zarezerwowane na zajęcia grupy osób uczących się pływać wraz z instruktorem. Jako redakcja zwróciliśmy się do UM Krosna z prośbą o wyjaśnienia, na jakiej zasadzie jest wynajmowana powierzchnia basenu i dlaczego, mimo jego zarezerwowania w określonych godzinach, klienci nie są informowani, iż nie mogą w pełnym zakresie korzystać z obu basenów.  Na nasze pytania otrzymaliśmy odpowiedź dyrektora Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie Piotra Jaracza, który zarządza wspomnianym basenem.

Przypominamy jak sytuację na basenie przy SP nr 14 opisywał nasz Czytelnik, mieszaniec Krosna:

– Jestem bardzo oburzony faktem, że wraz z żoną i dwójką dzieci miałem do dyspozycji ok. 2 m² basenu. W części gdzie przebywaliśmy stało jeszcze kilkunastu rodziców z dziećmi, z którymi chcieli poćwiczyć naukę pływania. W zarezerwowanej części wraz z instruktorem w zajęciach uczestniczyło 5 osób, każdy z jednym dzieckiemZapłaciłem 40 zł za wstęp, a miałem tyle miejsca co w mojej domowej wannie. Widziałem jak jeden z panów, który przeszedł z dwójką synów i chciał skorzystać z basenu dla nieumiejących pływać, widząc jak wygląda sytuacja, wrócił się do kasy i zażądał zwrotu pieniędzy. Wtedy pani kasjerka przybiegła udzielając instruktorowi napomnienia, ale ten powiedział, że ma wynajęte i tyle. Gdy to usłyszałem, to aż się we mnie zagotowało, z moich pieniędzy został wybudowany ten basen, a teraz nie mogę z dziećmi z niego skorzystać? Skoro oddaje się część basenu pod rezerwację nie powinno się pobierać opłat za wstęp.

Informacja dyrektora Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie Piotra Jaracza:

– Zespół Krytych Pływalni uprzejmie informuje, że wynajęcie toru basenowego oraz niecki basenowej do nauki pływania, klient indywidualny może zarezerwować po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownictwem basenu. Cennik zamieszczony jest na stronie internetowej oraz bezpośrednio przy kasach basenowych. Prywatne szkoły pływania maja podpisane umowy na prowadzenie zajęć z nauki pływania, za które również pobierane są opłaty. Informacja o utrudnieniach z korzystania z niecki basenowej wynikających z prowadzenia zajęć pływania dla dzieci i niemowląt, umieszczona jest na tablicy ogłoszeń znajdującej się przed wejściem na pływalnię. Jednocześnie informujemy, że poprzez stronę internetową oraz bezpośrednio na pływalni można monitorować ilość osób korzystających w danej chwili z obiektów Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie. W związku z zaistniałą sytuacją zostały podjęte działania mające na celu zwiększenie przepływu informacji dla klientów korzystających z obiektów Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie.

02-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline