Imigranci z Turcji, Wietnamu i Maroka. Nielegalnie przez “zieloną granicę” (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach, na Podkarpaciu zanotowano trzy przypadki przekroczenia tzw. „granicy zielonej” wbrew przepisom. Funkcjonariusze SG ujawnili nielegalnych imigrantów z Turcji, Wietnamu oraz Maroka.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w czwartek (tj. 22 lutego) w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze placówki SG w Medyce, zatrzymali 25-letniego obywatela Turcji, który chwilę wcześniej przekroczył granicę w miejscu niedozwolonym. Cudzoziemiec, który posiadał przy sobie turecki paszport, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a następnie przekazany stronie ukraińskiej.

Kilkanaście godzin później (tj. 23 lutego), funkcjonariusze SG w m. Stuposiany zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mitsubishi na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie czynności, w pojeździe kierowanym przez 31-letniego obywatela Ukrainy ujawniono trzech mężczyzn bez dokumentów tożsamości. Funkcjonariusze SG potwierdzili, że są to obywatele Wietnamu w wieku 25, 31 oraz 35 lat, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia przestępstwa, następnie funkcjonariusze SG wydali decyzję o zobowiązaniu do powrotu i przekazali osoby służbom ukraińskim. Obywatelowi Ukrainy postawiono zarzut popełnienia przestępstwa – organizowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom, następnie przesłuchano w charakterze podejrzanego. Osoba przyznała się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddała się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat, dodatkowo orzeczono karę grzywny w wysokości 4 tys. złotych.

14-131115

14-131120

Wczoraj (tj. 25 lutego), strażnicy graniczni w placówki w Korczowej zatrzymali trzech obywateli Maroka w wieku od 21- 23 lat, którzy również przekroczyli granicę wbrew przepisom. Tylko jeden z cudzoziemców posiadał przy sobie dokument tożsamości (paszport wydany przez władze Maroka), pozostali mężczyźni podawali się za Syryjczyków. W toku dalszych czynności potwierdzono, że wszyscy są obywatelami Maroka. Cudzoziemcy zostaną przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy readmisyjnej.

W 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili łącznie 24 cudzoziemców, którzy przekroczyli tzw. “zieloną granicę” z Ukrainy do Polsku wbrew przepisom.

źródło: BiOSG

26-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)