I edycja Łemkowyna Winter Trail. Coś dla biegaczy

BESKIN NISKI / PODKARPACIE. Już 23.02.2019 roku, ruszy I edycja Łemkowyna Winter Trail, zimowa odsłona cieszącego się popularnością biegu górskiego Łemkowyna Ultra – Trail.

 

Podobnie jak jesienią, bieg odbędzie się w Beskidzie Niskim, jednak na biegaczy czekają zupełnie nowe trasy.

Bazą zawodów będzie Iwonicz-Zdrój – jedno z najstarszych polskich uzdrowisk. Ta piękna miejscowość rokrocznie urzeka biegaczy w trakcie Łemkowyna Ultra – Trail®. Podczas zimowej edycji biuro zawodów będzie zlokalizowane w Kinie Wczasowicz, które znajduje się w zabytkowym Domu Zdrojowym. Biegacze wystartują i ukończą bieg w samym sercu uzdrowiska – na pięknym iwonickim Pl. Dietla, otoczonym unikatową drewnianą zabudową uzdrowiskową.

Limit miejsc wynosi 470 osób i został już wyczerpany. Rywalizacja odbędzie się na dwóch trasach, które start i metę mają w Iwoniczu-Zdroju. Dłuższa trasa ma 41 km. Startuje w Iwoniczu-Zdroju i wiedzie przez niezwykłe wzgórze – Przymiarki, z którego rozciąga się piękny widok na Beskid Niski, a przy dobrej widoczności można dostrzec nawet Tatry. Innymi punktami na trasie są m.in. uzdrowisko Rymanów- Zdrój oraz znana z jesiennej edycji – góra Cergowa. Liczne punkty widokowe i tak charakterystyczne dla Beskidu Niskiego miejsca nie pozwolą biegaczom się nudzić podczas biegu! Na dłuższej trasie wystartuje 350 osób, wśród zapisanych zawodników znajduje się m.in. czołowy polski ultramaratończyk – Marcin Świerc, a także Oskar Zimny – zwycięzca I edycji ŁUT na dystansie 150 km.

Krótsza trasa, licząca 15 km, eksploruje tereny pomiędzy dwoma znanymi w całej Polsce uzdrowiskami: Iwoniczem-Zdrojem a Rymanowem-Zdrojem. Na zawodników i kibiców również czekają widokowe grzbiety i piękne bukowe lasy. Krótszą trasę pobiegnie 150 osób.

Łemkowyna Winter Trail wspiera Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju, którzy udostępnili iwonickie Kino Wczasowicz na biuro zawodów, Pl. Dietla na start i metę zawodów. Dzięki ich zaangażowaniu, biegacze, którzy na zawody przyjadą ze swoimi dziećmi, w wieku od 5-12 lat, będą mogli, na czas biegu, powierzyć je animatorkom Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju, a po dekoracji, w Kinie Wczasowicz, zagra zespół Kremenaros. Ponadto, dla najlepszych zawodników, Gmina Iwonicz-Zdrój ufundowała piękne, ręcznie robione przez lokalną artystkę witrażowe puchary.

Wspiera nas Columbia Sportswear oraz firma AMC – dystrybutor marki Petzl- którzy ufundowali nagrody, a firma VINGBERG, zadba o gorącą regenerację na mecie w kompleksie swoich saun i balii. Do wylosowania będą także nagrody rzeczowe, m.in. weekendowe vouchery na pobyty w sanatoriach uzdrowiskowych w Iwoniczu-Zdroju: Sanvit, Górnik oraz w Hotelu Elita.

Mamy nadzieję, że Beskid Niski przywita Was prawdziwą, mroźną i śnieżną zimą. Przygotujcie więc ciepłe czapki i rękawice. My obiecujemy rozgrzewać Was na trasie i mecie. Jednego jesteśmy pewni – niezmienny pozostanie klimat biegu: przydrożne kapliczki, lasy, widokowe grzbiety oraz ekipa wspaniałych wolontariuszy i biegaczy.

Do zobaczenia w lutym, na zimowych szlakach Beskidu Niskiego!

lemkowyna

28-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)