HOKEJ: Wymowny transparent w obronie Jana Pawła II

HOKEJ. W czwartym meczu fazy play-off Polskiej Hokej Ligi hokeiści GKS Tychy pokonali na własnej hali 2:1 TAURON Re-Plast Unię Oświęcim, wyrównując stan rywalizacji 2:2. Spotkanie przyniosło emocje nie tylko na tafli lodu, ale także i na trybunach. Kibice GKSu Tychy podczas meczu wywiesili transparent z hasłem „Łapy precz od Jana Pawła II”. Fani GKSu Tychy wyrazili w ten sposób swoje stanowisko w obronie św. Jana Pawła II, wobec kontrowersji jakie przyniosła emisja reportażu Marcina Gutowskiego, dziennikarza TVN24 pn. „Franciszkańska 3”.

Reportażem żyje cała Polska. Dotyczył on tematu pedofilii w Kościele, a jego przekaz prowadził do wniosku że św. Jan Paweł II miał w mniejszym lub większym stopniu tuszować tego typu przestępstwa wśród duchownych w latach 1964-1978. Najpierw podczas sprawowania posługi jako arcybiskup, później w ramach obowiązków kardynała archidiecezji krakowskiej. Materiał wzbudził ogromne emocje i cała Polska żyje nim do dziś. Uchwałę w obronie papieża Polaka podjął Sejm RP. W kraju zaplanowano wiele marszy w obronie Jana Pawła II, samorządy na wzór Sejmu RP chcą podejmować uchwały.

336755171_6593944030633540_4270685398678920003_n

fot. profil fb kibiców GKS Tychy

18-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)