Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?

Rynek ubezpieczeń przeżywa swój rozkwit przede wszystkim ze względu na wciąż zwiększającą się liczbę samochodów. Kierowcy chętnie kupują polisy, by chronić swoje pojazdy. W tym tekście opowiemy Ci o tym, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie komunikacyjne.

Internet

Obecnie najpopularniejsze miejsce, w którym kierowcy zaopatrują się w swoje polisy. Internet jest szczególnie atrakcyjny ze względu na wszelkiego rodzaju kalkulatory oraz porównywarki ubezpieczeń. Zanim przejdziemy do omówienia standardowych rozwiązań, przeczytaj: https://najtaniejuagenta.pl/kalkulator-bez-podawania-danych-jak-dziala/ i dowiedz się, jak działa kalkulator bez podawania danych osobowych.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatorów i porównywarek?

Przede wszystkim ze względu na korzyści, jakie oferują. Wystarczy tylko, że wpiszesz do specjalnego formularza kilka informacji o sobie i pojeździe, który chcesz objąć ochroną, by po chwili uzyskać dostęp do ofert, pochodzących od renomowanych ubezpieczycieli.

Zakupy w sieci – oszczędność czasu i bezpieczeństwo

Głównym atutem zakupów w Internecie jest oszczędność czasu ze względu na brak konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by zaopatrzyć się w nową polisę komunikacyjną. Drugą bardzo ważną zaletą zakupów online jest bezpieczeństwo, które w obecnych czasach powinno być Twoim priorytetem. Brak konieczności odwiedzania stacjonarnych biur to zmniejszenie ryzyka zakażenia się koronawirusem.

Biura stacjonarne

Do niedawna to właśnie ta forma zakupu polis ubezpieczeniowych królowała. Do dzisiaj jest jeszcze duża grupa użytkowników, którzy wolą porozmawiać z żywym agentem i wysłuchać dostępnych ofert. Ma to oczywiście swoje zalety, ponieważ pozwala na rozwianie wszelkich wątpliwości już podczas wstępnych rozmów.

Rozwój Internetu sprawił jednak, że liczba stacjonarnych biur maleje, a ludzie zajmujący się ubezpieczeniami masowo przenoszą swoje działalności do Internetu. Tak jest po prostu wygodniej i taniej. Brak biura to brak czynszu oraz stałych kosztów. Zostaje więc o wiele więcej miejsca na zarobek

Gdzie więc znajdziesz najtańsze oferty?

Bez wątpienia w Internecie. Ubezpieczyciele często też premiują swoich klientów, którzy zdecydowali się na zakupy online. Jeśli więc szukasz nowego ubezpieczenia i chcesz dostać o wiele więcej, niż można znaleźć w standardowej ofercie, zdecyduj się na skorzystanie z jednej z ogólnodostępnych porównywarek.

Kupuj pakietami

Podczas wyboru swojego ubezpieczenia, sprawdź, czy nie uzyskasz atrakcyjniejszej ceny, gdy zdecydujesz się na zakup całego pakietu, czyli np. OC+AC. Wiele firm ma przygotowane dla takich klientów specjalne warunki. Pamiętaj też, że z ubezpieczycielami można negocjować. Nie jesteś więc skazany na rozpisane w ofercie warunki. W końcu każdemu zależy, by klient kupił akurat u niego.

Czytaj OWU

Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, poproś ubezpieczyciela o udostępnienie Ci OWU, czyli Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. W tego typu dokumencie znajdziesz wszelkiego rodzaju informacje o polisie. Nie chodzi tu tylko o szczegółowy zakres ochrony. W OWU są również opisane kwestie dotyczące wyłączenia od odpowiedzialności. Jest to bardzo ważne, by znać wszystkie warunki wypłaty odszkodowania.

Złomowanie a OC

Jeśli Twój pojazd czeka złomowanie i zastanawiasz się, co w takiej sytuacji zrobić z ubezpieczeniem OC, powinieneś wejść na tę stronę: https://najtaniejuagenta.pl/zlomowanie-samochodu-a-oc/. Znajdziesz na niej wszystkie niezbędne informacje oraz opis czynności, które musisz wykonać w przypadku złomowania ubezpieczonego pojazdu.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: