Sign in to follow this  
Followers 0
Guest iron

Akcja ROWER POMAGA w KROŚNIE

4 posts in this topic

Fundacja ekologiczna ARKA oraz Miasto Krosno zapraszają do akcji Rower Pomaga. W najbliższą środę 17 maja o godzinie 11.00 zapraszamy na krośnieński rynek gdzie odbędzie się rowerowy Happening. Razem z młodzieżą szkolną, rowerzystami chcemy ułożyć z 50 kół rowerowych z recyklingu wielkie rowerowe serce – symbolu naszej akcji.

Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie rowerpomaga  (wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Krosna) a dzieci z  naszego miasta otrzymają wymarzone rowery.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpoamaga.pl Wpisując przejechane kilometry od razu można zobaczyć w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyliśmy emisję CO2, gdybyśmy tę samą odległość pokonywali samochodem. 

Za każde 30 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, dzięki sponsorom przekażemy dzieciom z Krosna rower. W dniu 17 maja 2017 r. na rynku krośnieńskim przekażemy dzieciom rowery, mimo to dalej zbieramy kilometry, dlatego zachęcamy wszystkich  do aktywnego wzięcia udziału w projekcie. Pedałując pomagamy środowisku.


Akcja Rower Pomaga jest wydarzeniem ogólnopolskim.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w akcji. Pedałujemy dla dzieci ze Stowarzyszenia Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium Twój Dom oraz Dom Dziecka, dla którego rower ufundowała krośnieńska firma MARKUS-SPORT Sklep rowerowy ROMET przy ul. Podkarpackiej 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcja fajna tylko żeby pedałujących nie zabrakło :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0