REKLAMA

Zapraszamy na 5 Jubileuszowy Wieczór Łemkowski (VIDEO)

Mapa niedostępna

Data/Czas
30/06/2017
19:30 - 23:30


Zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło oraz Restauracja Parkowa 7 w Krośnie zapraszają na 5 Jubileuszowy Wieczór Łemkowski zaplanowano na 30 czerwiec. Tym razem organizatorzy przygotowują wydarzenie pod hasłem „Łemkowski wypas”.

Hora, hora- A Gdzie To Dawniej Stroiło

– Wieczory łemkowskie od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem a z każdą kolejną edycją przybywało sympatyków. Do czwartej edycji, wydarzenie odbywało się w Barze Monika a w tym roku organizatorzy zapraszają do Restauracji Parkowa 7 w Krośnie. Chcemy aby tego typu wydarzenia przybliżały kulturę, historię i codzienny tryb życia mieszkańców Beskidu Niskiego. Od pierwszej edycji dr Tadeusz Łopatkiewicz w rzeczowy ale barwny sposób opowiadał o wielu aspektach funkcjonowania ludności łemkowskiej. Jest to również okazja do spotkania dla miłośników górskich wędrówek. Często Wieczory łemkowskie przeciągają się aż do samego rana, ponieważ uczestnicy przysłowiowo nie mogą się z sobą nagadać – mówi Przemek Polański pomysłodawca wydarzenia.

A Gdzie To Dawniej Stroiło – Tycha woda

– Od samego początku głównym organizatorem jest zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło. Wykonujemy piosenki, jakie kiedyś i obecnie śpiewali Łemkowie. Jednak od samego początku staramy się nieco przearanżować a niejednokrotnie całkowicie zmienić tradycyjne melodie. Pieśni, które śpiewamy wyniosłyśmy wraz z Sabiną z domu rodzinnego, są wiec nam bardzo bliskie – wspomina Anna Romańczak wokalistka zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło, który koncertuje w trakcie Wieczorów Łemkowskich.

Kultura łemkowska to także regionalna kuchnia, którą organizatorzy częstują gości w trakcie wydarzenia.

5 Wieczór Łemkowski
30 czerwca 2017 godz. 19.30
Restauracja Parkowa 7 w Krośnie
Ul. Parkowa 7
Wstęp 15 zł
Rezerwacja pod numerem telefonu 515 355 494

Źródło: UM Krosna

30-06-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.