REKLAMA

“WYSTAWA PASTELI” i “PASTELOWE FENOMENY CIAŁA” w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Wczytuję mapę...

Data/Czas
04/08/2017
17:00 - 18:00

Lokalizacja
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie


KROSNO/ PODKARPACIE. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza  w Krośnie zaprasza na dwie wystawy znakomitych malarek.

Joanna Zawadowicz-Mikołajczyk

PASTELOWE FENOMENY CIAŁA

Wernisaż wystawy: 4 sierpnia 2017, godz. 17.00, Galeria Szara RCKP, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1

Wystawa czynna: od 4 sierpnia do 31 sierpnia 2017

Urodzona w 1980 roku w Gorlicach. Absolwentka studiów licencjackich (2011-2014) na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni rysunku prof. Doroty Sankowskiej. Studia magisterskie (2014-2016) o specjalizacji malarstwo, ukończyła z wyróżnieniem, w Pracowni Malarstwa Interdyscyplinarnego profesorów Marka Pokrywki, Antoniego Nikla i Marka Olszyńskiego. Uprawia rysunek, głównie suchą pastelą, oraz malarstwo. Interesuje ją przede wszystkim akt jako aspekt tematu dzieła sztuki oraz ogólnie człowiek jako całość, wraz ze swoją fizycznością, przymiotami duchowymi i osobowością. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Malarstwo jest dla mnie przyjemnością, jedną z form ekspresji, sposobem wyrażania siebie poprzez sztukę, ponieważ daje dużą swobodę i szeroki wachlarz środków. Natomiast akt – niewyczerpanym tematem interpretacji. Na wystawie pragnę pokazać prace tworzone w mojej ulubionej technice suchej pasteli. Prace tworzone w większości na podstawie zdjęć tancerzy. Narzędzia pracy, jakimi są pastele pozwalają zatrzymać magię chwili. Przez swoją delikatność i finezyjność, umożliwiają kreowanie dzieł tym, którzy kochają tę technikę [autorka o sobie].

 

Elżbieta Czyż

WYSTAWA PASTELI

Wernisaż wystawy: 4 sierpnia 2017, godz. 17.00, Galeria Szara RCKP, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1

Wystawa czynna: od 4 sierpnia do 31 sierpnia 2017

Elżbieta Czyż jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i z zawodu geodetką. Od 2005 roku zaczęła uczyć się malarstwa pod okiem Heleny Płoszaj-Wodnickiej, Krzysztofa Krzycha i Henryka Cebuli – artystów plastyków związanych z Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.

Jest związana z Klubem Plastyka w Przemyślu, kierowanym przez artystę plastyka dr Helenę Jacyno.

Elżbieta pracuje w różnych technikach malarskich: pastel suchy, olej i akwarela. Wnikliwie studiuje technologię malarstwa, eksperymentuje z podłożem, dobiera medium i doskonali swój warsztat. Chętnie uczestniczy w wystawach i plenerach, jest autorką licznych wystaw indywidualnych i współautorką wystaw zbiorowych.

 

źródło: materiały nadesłane

04-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.