REKLAMA

Wystawa Fotoklubu RCKP Krosno

Wczytuję mapę...

Data/Czas
19/12/2017
18:00 - 20:00

Lokalizacja
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie


KROSNO/ PODKARPACIE. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie i Fotoklub RCKP Krosno zapraszają do udziału w wernisażu wystawy członków Fotoklubu.

Autorzy wystawy:

Krzysztof Antosz, Zdzisław Barut, Jerzy Bryła, Waldemar Czado, Zdzisław Gil, Łukasz Grudysz, Piotr Grudysz, Jakub Jezierski, Jerzy Jezierski, Mariusz Kasza, Bartłomiej Kielski-Bardanaszwili, Stanisław Klimek, Łukasz Kozłowski, Robert Kubit, Edward Marszałek, Stanisław Materniak, Szymon Muszański, Stanisław Nawracaj, Przemysław Niepokój-Hepnar, Tomasz Okoniewski, Damian Pawlus, Marek Petrykowski, Wiesław Prugar, Jakub Rutana, Jacek Szarek, Witold Śliwiński, Tomasz Świątek, Wacław Turek, Jacek Wnuk, Wojciech Wroński, Jerzy Wygoda, Ryszard Zagórski.

Wacław Turek (prezes Fotoklubu RCKP Krosno) o wystawie, klubie, wspólnej pasji i fotografii: Fotografia to sztuka obserwacji. I nie musimy się zgadzać ze wszystkim, co o niej powiedzieli praktycy i teoretycy. Ilu ludzi, tyle odmiennych interpretacji. Jedno jest pewne, że fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas. Pobudza do znalezienia czegoś interesującego w zwykłym nieraz miejscu. Można również pokusić się o stwierdzenie, że czasami ma niewiele wspólnego z tym, co widzimy, ale jak to widzimy. Zbiór tych sentencji pomaga nam w doskonalszym zrozumieniu potrzeby serca, jaką jest uwiecznianie tego, co jest ulotne. Stąd zapewne fotografia dla wielu dokumentalistów i ludzi ciekawych świata stała się pasją.

Tak jest w przypadku grupy amatorów obiektywu skupionych w Fotoklubie przy RCKP w Krośnie. Spotykają się już od szesnastu lat, a ich fotografie prezentowane są na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz z powodzeniem oceniane w międzynarodowych konkursach i na salonach całego świata. Świadczą o tym licznie zdobywane medale i wyróżnienia. Działalność Fotoklubu to również 17 Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych zorganizowanych w Krośnie, blisko 150 wystaw jeszcze w ówczesnym WDK, aż po dzień dzisiejszy. Nawiązana przed laty współpraca z fotoklubami na Słowacji, Ukrainie i w Rumunii również przynosi korzyści w postaci poznawania sąsiednich kultur i wymiany doświadczeń w dziedzinie fotografii.

Prezentowana wystawa członków Fotoklubu RCKP (czynna od 1 grudnia 2017 r. do 14 stycznia 2018 r.) jest niewątpliwie odpowiedzią na potrzeby uwieczniania tego, co nam umyka. A stwierdzenie Imogena Cunninghama Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro, niech będzie zachętą do kolejnych odsłon świata utrwalanych przez krośnieńskich fotografików na interesujących zdjęciach.

materiały nadesłane / foto:pixabay.com

19-12-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.