REKLAMA

Spotkania z podróżnikami: Piotr Strzeżysz z prelekcją „Podróżowanie to szukanie baśni”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
20/11/2017
18:00 - 20:00

Lokalizacja
Piwnica PodCieniami


KROSNO / PODKARPACIE. Drugie listopadowe spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami odbędzie się 20 listopada br. o godz. 18. W Piwnicy PodCieniami wystąpi Piotr Strzeżysz z prelekcją „Podróżowanie to szukanie baśni”.


„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga.


Obejrzymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę, a na deser obejrzymy film – kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z „innym”, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. „Snu powrotu” i „Powidoków” (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku), który od zawsze marzył, żeby być ptakiem. Podczas spotkanie będzie istniała możliwość nabycia książki „Sen powrotu”.


Na prelekcję zapraszamy 20 listopada, o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna. Patronat medialny na wydarzeniem sprawuje m.in. telewizja/portal informacyjny tvPodkarpacie.pl.
Od listopadowego spotkania obowiązywać będą bilety wstępu w cenie 2,00 zł i 1,00 (dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca

materiały nadesłane

20-11-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.