REKLAMA

“Pejzaże” – wystawa prac Zbigniewa Święcińskiego

Mapa niedostępna

Data/Czas
17/07/2017
Całodniowe

Lokalizacja
Galerii Pasaż - Pijalnia Wód Mineralnych w Iwoniczu Zdroju


IWONICZ-ZDRÓJ / PODKARPACIE. W Galerii Pasaż – Pijalnia Wód Mineralnych w Iwoniczu Zdroju, prezentowana jest wystawa “Pejzaże” autorstwa Zbigniewa Święcińskiego. Wystawę będzie można oglądać do 25 sierpnia 2017 r.

Zbigniew Święciński – studiował na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej oraz na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Juliusza Janiaka. Od wielu lat prowadzi pracownię projektową w Krośnie oraz pracownię malarską. Dorobek artysty prezentowany był na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

„Skrajnie spontaniczne podejście i żywiołowy temperament pozwalają zaliczyć malarstwo Zbigniewa Święcińskiego do improwizowanego, inspirowanego podświadomością ekspresjonizmu. W gruncie rzeczy jest to malarstwo „materii”, nie pozbawione realistycznych aluzji. Co prawda Święciński sięga po różne bodźce umożliwiające mu znalezienie jakiegoś pretekstu do namalowania jakiegoś obrazu, ale zasadnicza siłą Jego malarstwa jest rekonstruowanie subiektywnych przeżyć. Malarstwo to jest kreacja wyzwalających się emocji, zwłaszcza w obszarze koloru i materii. Z jednej strony autor dąży jakby do radosnej, niczym nie skrępowanej euforii, a z drugiej, do pewnego dramatyzmu i niesamowitości. W malarstwie Zbigniewa Święcińskiego cenną rzeczą jest to, że artysta chce być prawdziwy i spontaniczny i chce pokazać coś wyjątkowego, czym mógłby zadziwić i zachwycić nawet tych najbardziej wybrednych i konserwatywnych odbiorców sztuki i tych, którzy stykają się z malarstwem w sposób intuicyjny, a którym potrzebne są na co dzień optymizm i niezwykłość”. – Stanisław Tabisz

Źródło:UM Krosno

17-07-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.