REKLAMA

KROSNO: Atrakcje na nowy rok! Rynek Krosna. Świąteczne Serce Miasta (PROGRAM)

Wczytuję mapę...

Data/Czas
06/12/2017 - 14/01/2018
Całodniowe

Lokalizacja
Krosno


KROSNO / PODKARPACIE. Urząd Miasta Krosna zaprasza wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających Krosno i okolice do skorzystania z szeregu atrakcji, jakie przygotowano na Rynku w okresie świąteczno-noworocznym. Program jest bogaty, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Święty Mikołaj spełniający życzenia, mali pomocnicy zbierający sprawności, zapach pierników unoszący się w powietrzu, warsztaty artystyczne i suto zastawiony wigilijny stół. W grudniu zapraszamy na krośnieński rynek. RYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA – wydarzenie tworzone z sercem.

RYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: grudzień 2017 – styczeń 2018

PROGRAM

ŚLIZGAWKA DLA NAJMŁODSZYCH

Czynna:
od 6 grudnia 2017 do 14 stycznia 2018 na krośnieńskim rynku

Godziny otwarcia:
codziennie od 11:00 do 19:00*

Animacje i nauka jazdy na łyżwach z PWSZ Krosno:
6 grudnia 2017, od 16:00 do 18:00 oraz w każdą niedzielę, od 15:00 do 18:00**

*Godziny otwarcia ślizgawki
w okresie świąt:
24.12.2017 (Wigilia), 11:00-14:00
25.12.2017 (Boże Narodzenie), ślizgawka nieczynna
31.12.2017 (Sylwester), 11:00-14:00

**Animacje z PWSZ odbywają się w każdą niedzielę oprócz:
24.12.2017 (Wigilia)
31.12.2017 (Sylwester)


MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: 6 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00

6 grudnia na krośnieńskim rynku będzie szczególnie wesoło. Zabawę poprowadzi wodzirejka Agata Urbańska. O tym, jakie niespodzianki przygotowała  przekonacie się tylko w sercu miasta, czyli na krośnieńskim rynku. Imprezę rozpoczniemy symbolicznym rozświetleniem wszystkich ozdób świątecznych. Na mikołajkowej scenie magiczne zimowe piosenki zaśpiewają wokaliści Dysonansu i Studia Piosenki SWING. Gwarantowana wysoka temperatura wykonania, bez w względu na pogodę! W wyjątkowej świątecznej scenerii spotkać będzie można chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci gościa rozdającego łakocie – Świętego Mikołaja.

PROGRAM

(Imprezę poprowadzi wodzirejka Agata Urbańska)

Symboliczne rozświetlenie rynku i otwarcie Ślizgawki dla najmłodszych

Mikołajkowa scena
Koncert w wykonaniu zespołów Dysonans i Studio Piosenki SWING

Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Łakocie dla wszystkich dzieci i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem czekają na grzeczne i niegrzeczne dzieci (w tym roku Mikołaj przymyka oko i nikomu nie daje rózgi).

Zabawa “Pomocnik Mikołaja”

Po raz drugi zapraszamy najmłodszych do udziału w zabawie “Pomocnik Mikołaja”. Rok temu pomocnicy Mikołaja musieli się nieźle namęczyć, aby zdobyć odznakę „Pomocnika Mikołaja”. Choinki ze wstążek, etykiety na słoiki, oglądanie bajek i szycie kołdry to już przeszłość. W tym roku Mikołaj wymyślił nowe zadania! Jakie? Przekonajcie się 6 grudnia. Zapraszamy całe rodziny, przyprowadźcie przyjaciół – im nas więcej, tym lepiej!

Jak zostać „Pomocnikiem Mikołaja” – instrukcja

Krok 1
Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę na pieczątki z krótką instrukcją.

Krok 2
Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja – zobaczysz je z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) – nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa!

Stanowiska i sprawności:

1. Bądź kulturalny | Dziękuję, proszę, przepraszam… znasz te słowa? Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.
2. Bądź rodzinny | Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjaciół.
3. Bądź opiekuńczy | Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz w ciepłe ubrania.
4. Miej dobrą pamięć | Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę
5. Bądź zawsze uśmiechnięty | Powiedz serrrr! i uśmiechnij się do zdjęcia w magicznej fotobudce.
6. Bądź zwinny | Wrzuć zgubione przez Mikołaja prezenty do jego worka.

Krok 3
Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja! Teraz ciesz się tym odznaczeniem i pamiętaj, żeby zatrzymać kartę z pieczątkami. Przyda Ci się w 2018 roku.

Krok 4
Pomocniku Mikołaja, świętuj z nami jubileusz 70-lecia instytucji! Zachowaj kartę z pieczątkami i w 2018 roku ciesz się zniżkami na wydarzenia skierowane do najmłodszego widza. Więcej informacji o zniżkach dla pomocników Mikołaja wkrótce na Facebooku RCKP: facebook.com/rckpkrosno


FABRYKA PIERNIKA

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin:
9 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00
10 grudnia 2017, godzina 11:00-19:00

Fabryka Piernika ponownie otwiera swoje podwoje! Dla tych, którzy poznali tajniki wypiekania i dekorowania rok temu i dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w pieczeniu – szykujemy stare dobre i nowe przepisy, sposoby dekorowania i… podjadania. Zapraszamy razem z mistrzami pieczenia – Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – do udziału w warsztatach i zabawie. Dwa dni łasuchowania czas zacząć!


GŁOSOWANIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

Miejsce głosowania: Rynek, Krosno (Fabryka Piernika)
Termin:
9 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00
10 grudnia 2017, godzina 11:00-19:00

Kolorowe i pięknie przystrojone choinki ponownie zawitają na krośnieńskie podcienia! 7 i 8 grudnia dzieciaki z krośnieńskich przedszkoli ubiorą choinki, ale to Wy zdecydujecie, która z nich zasłuży na tytuł tej „najpiękniejszej”.


PRACOWNIA OZDÓB. WARSZTATY

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin:
16 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00
17 grudnia 2017, godzina 11:00-19:00

Dwudniowe warsztaty skierowane do dzieci i dorosłych. Sprawdźcie z czego i jak można wykonać świąteczne ozdoby. Podpowiemy, jakie dekoracje można wykonać z papieru lub szyszek, co sprawdzi się na choince, a co na wigilijnym stole. Instruktorzy już szykują papiery, szyszki, materiały, patyczki i… pomysły.


WIGILIA NA RYNKU

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: 22 grudnia 2017, godzina 17:30

Unia Przedsiębiorczych i Prezydent Miasta Krosna zapraszają do udziału w Wigilii na krośnieńskim rynku. W programie, tradycyjnie już, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

*PODCZAS WIGILII ODBĘDZIE SIĘ WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ UDEKOROWANĄ PRZEZ KROŚNIEŃSKICH PRZEDSZKOLAKÓW

Serdecznie zapraszamy! Hmmm, już na samą myśl tego co będzie się działo i wspomnienie tego wyjątkowego zapachu miodu, orzechów, korzennych przypraw i czekolady czuje się atmosferę świąt…

źródło: UM Krosna, RCKP

foto: pixabay.com

06-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline