REKLAMA

Konkurs „Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie…”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
19/08/2017
13:00 - 14:00

Lokalizacja
Krosno


KROSNO / PODKARPACIE . Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie włączyła się w obchody Roku Rzeki Wisły, ustanowionego przez Sejm RP dla uczczenia tej najważniejszej i najpiękniejszej polskiej rzeki. W ramach podjętej inicjatywy organizuje wielki konkurs wiedzy o Wiśle, jej dorzeczu i miastach nad nią położonych. Akcja prowadzona jest w trakcie sierpniowej krośnieńskiej imprezy – Karpackich Klimatów.

Konkurs „Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie…” odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku, o godz. 13.00 w Bibliotece PWSZ przy Rynku 1. Jego uczestnicy napiszą krótki test, trwający 45 minut, złożony z 25 pytań dotyczących rzeki Wisły. Najlepsi zakwalifikują się do etapu ustnego, który odbędzie się w tym samym dniu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (pierwsza grupa wiekowa) oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (druga grupa wiekowa). Dla zwycięzców uczelnia przygotowała atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 1000 zł.

PWSZ w Krośnie w ramach corocznych Karpackich Klimatów zaprasza do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez pracowników i studentów uczelni. Będzie można bezpłatnie wykonać pomiary sprawnościowe i profilaktyczne, własnoręcznie przygotować woreczki zapachowe oraz spotkać się z ciekawymi osobami w Wiosce Zielarskiej. Dzieci pobawią się językowo, zakręcą wiatrakiem i stworzą „Drewnoludy”. Nie zabraknie degustacji i pokazów.

ŹRÓDŁO: PWSZ

 

 

19-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.