REKLAMA

25-lecie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego KLEKS

Wczytuję mapę...

Data/Czas
25/11/2017
00:00

Lokalizacja
Krosno


KROSNO / PODKARPACIE. 25 listopada o godzinie 16.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się 25-lecie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego KLEKS. W ramach wieczoru jubileuszowego zostanie zaprezentowane widowisko  ,,W 80 dookoła świata”.

25-lecie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego KLEKS
“W 80 dni dookoła świata” – widowisko taneczne w ramach wieczoru jubileuszowego

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 25 listopada 2017, godzina 16.00 i 3 grudnia 2017, godzina 17.00

Bilety:
25 listopada 2017 – zaproszenia
3 grudnia 2017 – 10 zł

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159

Wprawdzie historia zespołu jest nieco dłuższa, ale to właśnie w listopadzie – 25 lat temu – podjęto decyzję o zmianie nazwy i tak narodził się KLEKS. Założycielem jest Dagmara Krzanowska-Szelc, która przez 18 lat samodzielnie pełniła funkcję instruktora, choreografa, projektanta kostiumów i garderobiany. Wraz z rozwojem zespołu do kadry instruktorskiej dołączyła Paulina Rozenbajgier, a dwa lata temu Aleksandra Fejdasz.

Zaczęło się od jednej małej grupki, obecnie jest to już osiem dużych grup, podzielonych w zależności od wieku i stopnia zaangażowania. Najmłodsza uczestniczka ma lat 5, najstarsza 18. Przez te wszystkie lata przez zespół przewinęły się setki młodych ludzi. Dla jednych była to krótka przygoda z tańcem, dla dużej grupy ta przygoda trwała lub trwa 9-10 lat. Na początku spotkania zespołu były w głównej mierze zabawą, w tej chwili oprócz zabawy jest to też forma rozwoju i doskonalenia własnej pasji. Starsi tancerze biorą udział w warsztatach tanecznych, prowadzonych przez uznanych nauczycieli tańca, wszyscy prezentują swoje umiejętności na konkursach, festiwalach i przeglądach tanecznych. W roku szkolnym 2016/2017 zespół reprezentował Krosno w 18 imprezach, przywożąc: 7 złotych pucharów, 8 srebrnych i 7 brązowych. Tancerz Wiktor Łacek na festiwalach w Kędzierzynie-Koźlu i Dębicy otrzymał tytuł “Osobowości festiwalu”.

Dagmara Krzanowska-Szelc tak wspomina poprzedni jubileusz, pracę nad pierwszym widowiskiem i zaprasza do udziału w kolejnym:

Pięć lat temu, z okazji 20-lecia przygotowaliśmy pierwszy spektakl taneczny “Czrnoksiężnik z krainy Oz”. Spektakl cieszył się tak dużym powodzeniem, że był kilkukrotnie powtórzony. Po pięciu latach podjęliśmy próbę stworzenia kolejnego widowiska tanecznego, tym razem na podstawie książki Juliusza Verne’a “W 80 dni dookoła świata”. W spektaklu weźmie udział 160 tancerzy!, czyli prawie cały skład, z wyłączeniem najmłodszych, początkujących grup. Widowisko powstało w niespełna trzy miesiące, a efekt końcowy będzie można zobaczyć w dniu jubileuszu – 25 listopada i 3 grudnia 2017 roku. Pierwszy termin przewidziany jest dla byłych tancerzy, rodziców i zaproszonych gości. Drugi – dla sympatyków naszego zespołu i wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy.

materiały nadesłane

25-11-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.