REKLAMA

Dzieci z Ukrainy wypoczywały w Krośnie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Przez dwa tygodnie (24.07 – 6.08) w naszym mieście gościła 20 osobowa grupa dzieci z Ukrainy, których rodziny zostały dotknięte konfliktem zbrojnym na wschodzie tego kraju.

Dwutygodniowy pobyt minął dzieciom pod znakiem wielu atrakcji, organizowanymi zarówno na terenie Krosna, jak i poza. W programie pobytu znalazły się m.in. wycieczka do Krakowa i wycieczka w Bieszczady. Nie zabrakło również atrakcji lokalnych, wśród których był m.in. udział w uroczystościach Świet(l)nego Miasta, wizyta w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce czy odwiedziny w Karpackiej Troi.

Szczególne słowa podziękowania należą się społeczności Szkoły Podstawowej Nr 14 w Krośnie. Dzięki staraniom dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów-wolontariuszy nasi goście mogli się czuć bezpiecznie i spędzać czas w przyjaznej atmosferze.

Całe przedsięwzięcie wspierał finansowo i organizacyjnie Honorowy Konsulat Ukrainy w Rzeszowie na czele z Jerzym Krzanowskim – Konsulem Honorowym oraz Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie. Warto dodać, że Jerzy Krzanowski był również fundatorem wyprawki szkolnej dla każdego uczestnika wypoczynku.

Podziękowanie należy się również dla: Zespołu Placówek Oświatowych, WOPR Polańczyk, MOSiR Brzozów, Muzeum Podkarpackie, Muzeum Rzemiosła, Centrum Dziedzictwa Szkła oraz GOSiR Frysztak.

Dzieci wyjeżdżając już do domu w niedzielę 6 sierpnia, dziękowały za tak mile spędzony czas. Po udanej wizycie pozostały same dobre wspomnienia.

Źródło: UM Krosno

09-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.