Dwie głowy wilka w samochodzie 51-letniego Ukraińca (FOTO)

PODKARPACIE. W niedzielę 24 września funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej oraz KAS ujawnili w samochodzie 51-letniego obywatela Ukrainy dwie spreparowane głowy wilka szarego.

Mężczyzna podróżował do Polski. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusz SG stwierdził, że podróżny przewozi w swoim samochodzie dwie sprawowane głowy wilka szarego, który objęty jest ochroną na mocy międzynarodowej konwencji Waszyngtońskiej (CITES).

Mężczyzna twierdził, że nie wiedział iż okazy, które były przeznaczone na prezent dla znajomego, podlegają ochronie.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS.

Celem międzynarodowej konwencji zwanej w skrócie CITES jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę, monitoring i ograniczanie międzynarodowego handlu nimi, ich rozpoznawalnymi częściami i produktami pochodnymi, a także zapewnienie międzynarodowej współpracy na rzecz ograniczania nielegalnego handlu okazami gatunków zagrożonych wyginięciem i podnoszenie świadomości na temat presji człowieka na dziko żyjące gatunki roślin i zwierząt.

źródło: BiOSG

26-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)