DUKLA: Nowa hala sportowa dla uczniów szkoły podstawowej z Jasionki (ZDJĘCIA)

DUKLA / PODKARPACIE. Zadanie o wartości ponad 2 mln zł ukończono w Jasionce (gmina Dukla). Powstała tam nowoczesna, w pełni wyposażona hala sportowa, która służyć będzie uczniom miejscowej szkoły podstawowej. Samorząd uzyskał dofinansowanie z RPO województwa podkarpackiego w wysokości niespełna 45%.

8 listopada 2017 podpisanie protokołu odbioru końcowego robót dotyczących sportowej infrastruktury dydaktycznej – hali sportowej przy ZSP w Jasionce zakończyło roboty budowlane przy tym obiekcie. Następnie trwały prace „papierkowe” i kontrole właściwych instytucji związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i uzgodnień związanych z bezpieczeństwem użytkowników (m. innymi odbiór przez Straż Pożarną, Sanepid) oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Ostatecznie 29.12.2017 r. gmina Dukla uzyskała pozwolenie na użytkowanie hali. 2 stycznia 2018 r., po zakończonej przerwie świątecznej młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jasionce  po raz pierwszy uczestniczyła w zajęcia z wychowania fizycznego na nowej hali.

Wartość robót wyniosła nieco ponad dwa miliony złotych, przy czym gmina Dukla na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie w wysokości 44,43% wydatków kwalifikowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Ze środków własnych gmina wykonała dodatkowo zagospodarowanie placu przy obiekcie sali – chodniki, plac postojowy, tak aby młodzież i mieszkańcy mogli dogodnie z niej korzystać. Wartość tych robót wyniosła 73 310 zł. Sala została kompletnie wyposażona w sprzęt do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, taki jak materace, drabinki, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, siatki i słupki do siatkówki, elektroniczną tablicę wyników i kotarę z siatki umożliwiającą podzielenie sali na dwie części i równoległe prowadzenie zajęć oraz inny drobny sprzęt sportowy.

Piotr Świder
Naczelnik Wydziału Gospodarczego

źródło: serwis informacyjny gminy Dukla

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)