REKLAMA

DUKLA: Nowa hala sportowa dla uczniów szkoły podstawowej z Jasionki (ZDJĘCIA)

DUKLA / PODKARPACIE. Zadanie o wartości ponad 2 mln zł ukończono w Jasionce (gmina Dukla). Powstała tam nowoczesna, w pełni wyposażona hala sportowa, która służyć będzie uczniom miejscowej szkoły podstawowej. Samorząd uzyskał dofinansowanie z RPO województwa podkarpackiego w wysokości niespełna 45%.

8 listopada 2017 podpisanie protokołu odbioru końcowego robót dotyczących sportowej infrastruktury dydaktycznej – hali sportowej przy ZSP w Jasionce zakończyło roboty budowlane przy tym obiekcie. Następnie trwały prace „papierkowe” i kontrole właściwych instytucji związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i uzgodnień związanych z bezpieczeństwem użytkowników (m. innymi odbiór przez Straż Pożarną, Sanepid) oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Ostatecznie 29.12.2017 r. gmina Dukla uzyskała pozwolenie na użytkowanie hali. 2 stycznia 2018 r., po zakończonej przerwie świątecznej młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jasionce  po raz pierwszy uczestniczyła w zajęcia z wychowania fizycznego na nowej hali.

Wartość robót wyniosła nieco ponad dwa miliony złotych, przy czym gmina Dukla na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie w wysokości 44,43% wydatków kwalifikowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Ze środków własnych gmina wykonała dodatkowo zagospodarowanie placu przy obiekcie sali – chodniki, plac postojowy, tak aby młodzież i mieszkańcy mogli dogodnie z niej korzystać. Wartość tych robót wyniosła 73 310 zł. Sala została kompletnie wyposażona w sprzęt do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, taki jak materace, drabinki, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, siatki i słupki do siatkówki, elektroniczną tablicę wyników i kotarę z siatki umożliwiającą podzielenie sali na dwie części i równoległe prowadzenie zajęć oraz inny drobny sprzęt sportowy.

Piotr Świder
Naczelnik Wydziału Gospodarczego

źródło: serwis informacyjny gminy Dukla

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline