Dramatyczna walka o maleńkie serce Kubusia z Bliznego. 3 mln zł na koncie!

SANOK / BLIZNE / PODKARPACIE. Trwa walka z czasem, by uzbierać ponad 6,5 mln zł na operację serca czteromiesięcznego Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego. 17 maja, na portalu siepomaga.pl rozpoczęła się zbiórka; na fb działa grupa, na której prowadzone są licytacje; organizowane są wydarzenia i akcje lokalne; w wielu punktach na Podkarpaciu spotkać można puszki-skarbonki dla Kubusia; ruszyła zbiórka nakrętek. Wszystko po to, by jak najszybciej na pasku zbiórki pojawiło się 100% i by Kubuś jak najszybciej znalazł się w klinice w Stanach Zjednoczonych, bo jego serce nie może czekać. Wczoraj przekroczono kwotę 3 mln złotych!

O Kubusiu Zwierzchowskim, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca (tetralogia fallota, zrośnięcie zastawki pnia płucnego, krążenie płucne zaopatrywane przez naczynia krążenia obocznego MAPCAs), pisaliśmy już tutaj:

Kubuś potrzebuje pomocy. Zbieramy na operację serduszka

Zbiórkę na rzecz maleńkiego chłopca prowadzi również Fundacja Czas Nadziei: SANOK. Pilnie potrzeba pomoc dla Kubusia! Walka o zdrowe serduszko

Zbiórkę na platformie siepomaga.pl wsparło już ponad 65 tysięcy osób. Na dzień dzisiejszy widnieje tam kwota ponad 3 mln złotych. To niecałe 50 procent całej kwoty potrzebnej na leczenie chłopca.

Zachęcamy do poznania szczegółów historii Kubusia. Link do zbiórki – kliknij

Na portalu fb działa wirtualna grupa Licytacje dla Kubusia Zwierzchowskiego (licząca już ponad 17 tysięcy osób), gdzie na licytacje wystawiono już setki przedmiotów i usług, a wciąż pojawiają się nowe! Wachlarz proponowanych tu pozycji jest ogromny. Począwszy od szeroko rozumianego asortymentu dziecięcego, przez niepowtarzalne rękodzieło, ubrania, kosmetyki, biżuterię, kwiaty, książki, przetwory, rozmaite vouchery, sprzęty RTV i AGD, a na gadżetach sportowych i kolekcjonerskich skończywszy.

Tutaj też (pod #LokalnieDlaKubusia) znaleźć można informacje na temat wszystkich, lokalnie organizowanych, wydarzeń i akcji na rzecz Kubusia. A jest ich naprawdę sporo! Warto wziąć pod uwagę udział w nich jako pomysł na dobroczynny początek lata i wakacji.

Zachęcamy do dołączenia do grupy Kubusia. Link do grupy na fb >> dołącz.

Ruszyła dla Kubusia akcja „Odkręcamy! Zbieramy! POMAGAMY!”, czyli dobrze wszystkim znana – zbiórka nakrętek plastikowych. Zebrane nakrętki trafią do recyklingu, a fundusze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na zbiórkę dla Kubusia. W akcję włączyły się szkoły, instytucje, firmy, sklepy i osoby prywatne z wielu miejsc na Podkarpaciu. Punkty zbiorcze dla Sanoka i okolic, do których można przywozić zebrane nakrętki to: Płowce 27a lub ul. Jagiellońska 50, Galeria Anieli. Kontakt do osoby koordynujące całą akcję: tel. 725 918 612 (Monika Kocyłowska, Humniska).

Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla Kubusia. Tutaj każdy grosz jest na wagę życia!

materiały nadesłane

16-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)