DNI KROSNA 2018! Na scenie Julia Marcell Trio i Halina Mlynkova! (PROGRAM, FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Coroczne święto Krosna rozpocznie się już 7 czerwca i potrwa aż do niedzieli (10.06). Cały weekend wypełniony będzie koncertami, konkursami, spotkaniami i przede wszystkim dobrą zabawą dla całych rodzin. Kierowcom przypominamy, że organizacja ruchu w obrębie starego miasta będzie zmieniona i mogą pojawić się utrudnienia.

Przypominamy o zmianie organizacji ruchu wokół płyty rynku

W sobotę (9.06) od godz. 12.00 oraz także w niedzielę (10.06.) od godz. 12.00 będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ulicy Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Pawła z Krosna wzdłuż płyty rynku aż do ul. Franciszkańskiej. Będzie możliwy przejazd ul. Słowackiego przez Pawła z Krosna do ul. Piłsudskiego.

Zakaz wjazdu będzie obowiązywał również na ul. Spółdzielczej, na której będzie odwrócony obowiązujący kierunek ruchu.

W niedzielę 10 czerwca o godz. 6.00 ze względu na organizowany Jarmark Franciszkański z obu stron będzie zablokowany wjazd na ul. Franciszkańską, natomiast na ul. Spółdzielczej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, ale w kierunku odwrotnym.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Czwartek, 7 czerwca 2018

10.00 – Uroczyste spotkanie – wręczenie medali „Za zasługi dla Krosna” oraz nagród Prezydenta Miasta Krosna w dziedzinie kultury i sportu Sala Senatu, PWSZ Krosno, ul. Rynek 1

18.00 – Wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Marleny Makiel-Hędrzak „Pasaże czasu” z cyklu „Zawodziowcy” Wieża Farna

Piątek, 8 czerwca 2018

9.00 – 13.00 – VIII Zawody z zakresu Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Rynek, Wieża Farna

13.00 – 14.00 – Pokaz ewakuacji poszkodowanych z Wieży Farnej przygotowany przez Państwową Straż Pożarną oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Rynek, Wieża Farna

16.30 – Krośnieński Konkurs Piosenki Dziecięcej  Plac przed Świetlicą w Ogródku Jordanowskim, ul. Grodzka

17.00 – 19.30 –  Podsumowanie projektu „Historia Krosna w nowoczesnej odsłonie” – prezentacja wirtualnej rzeczywistości  (VR) oraz aplikacji mobilnej  Wieża Farna

Sobota, 9 czerwca 2018

14.00 – 17.00 – Dzień Otwarty – Grawitacyjne Sporty Rowerowe Pokazy wolnego stylu w jeździe rowerem, próba sił dla maluchów, pokaz sprzętu rowerowego Park Rowerowy, ul. Okrzei (wjazd za ogródkami działkowymi)

18.00 – 22.30 – Koncerty: Boleo & Follow The Riddim, Julia Marcell, Halina Mlynkova Scena, Rynek
BOLEO & FOLLOW THE RIDDIM
Boleo to wokalista i kompozytor związany z muzyką Reggae od 2005 roku. Wcześniej wokalista Cieszanowskiej Niagary, a obecnie pracujący wraz z Follow The Riddim w nowej odsłonie. Współpraca zawiązała się z początkiem 2017 r. Wówczas zostały poczynione w studio pierwsze nagrania na debiutancką płytę zespołu, która ukarzę się początkiem 2019 roku. Obecnie zespół czynnie koncertuje oraz występuję na wszelkich przeglądach muzycznych. Boleo & Follow The Riddim jako jedni z wielu zespołów z całego kraju, wystąpią w tym roku, 7 lipca podczas Ostróda Reggae Festival na konkursie Czwórka Reggae Contest.

Boleo & Inity Sounds Riddim Band – Dwa miejsca obok siebie


źródło: Youtube.com / boleoman1

JULIA MARCELL TRIO
Julia Marcell to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy – ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments” z 2014, oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta „PROXY”. Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Obok własnych piosenek, pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych. Na koncercie w Krośnie Julia Marcell wystąpi w składzie trio wraz z Anną Prokopczuk oraz Gosią Dryjańską.Planowany początek koncertu godz. 19.00.

dni_krosna_2018_-_julia_marcell_-_foto

Julia Marcell – Andrew (official video)


źródło: Youtube.com / Mystic Production TV

HALINA MLYNKOVA
Polska piosenkarka, pochodząca z Zaolzia. Wokalistka zespołu Brathanki (1998-2003), najbardziej kojarzona z przebojami „Czerwone korale”, „W kinie w Lublinie – kochaj mnie” i „Gdzie ten, który powie mi”. W 2011 wydaje własną solową płytę „Etnoteka” z przebojem „Kobieta z moich snów”. 5 marca 2013 roku odbyła się premiera spektaklu „Édith i Marlene” w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. „Édith i Marlene” to opowieść o przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek – Édith Piaf i Marleny Dietrich. Halina Mlynkova wcieliła się, z ogromnym sukcesem, w rolę Marleny Dietrich.

W 2013 przy współpracy z producentem Leszkiem Wronką wydaje płytę „Po drugiej stronie lustra”. Płytę promował przebój „Aż do dna”. Inny utwór z tej płyty „Ostatni raz” zdobywa 1 miejsce w Super Premierach na festiwalu w Opolu 2014 oraz nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów. W 2015 otrzymała dwie nominacje do nagród muzycznych Superjedynki w kategoriach: SuperPrzebój (za „Ostatni raz”) i SuperArtystka. 25 czerwca 2016 w programie „Dzień dobry TVN” odbyła się telewizyjna premiera teledysku z utworem „Kawa”, promującego album „Życia mi mało”. Halina wraz z producentem Leszkiem Wronką byli gośćmi program 30 września 2016 – premiera autorskiej płyty „Życia mi mało”. To powrót w wielkim stylu! Płytę promuje oprócz teledysku „Kawa” wszystkim dobrze znany przebój „Zabiorę Cię”.

dni_krosna_2018_-_halina_mlynkova_-_foto

Halina Mlynkova – Ostatni Raz


źródło: Youtube.com / HalinaMlynkovaVEVO

W niedzielę (10.06) to dzień poświęcony promocji działalności organizacji pożytku publicznego, organizacji pozarządowych, klubów i stowarzyszeń działających na terenie Krosna. Po raz trzeci w programie Dni Krosna – Miasta Szkła wpisze się również organizowany w RCKP Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek „Majorki” połączony z widowiskową paradą uczestników konkursu na krośnieński rynek. Ważnym elementem niedzielnego programu będą obchody “Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” połączone z „Pomarańczowym Przemarszem”.

Niedziela, 10 czerwca 2018

9.00 – 19.00 – Jarmark Franciszkański Plac przy ul. Franciszkańskiej

11.00 – III Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek „Majorki” Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1

12.00 – Akcja „Polska w kwiatach”

14.00 – Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  Pomarańczowy Przemarsz z towarzyszeniem Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej ul. Staszica, Sienkiewicza, Rynek

15.00 – Parada Mażoretek i Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej z RCKP na Rynek ul. Czuchry, Krakowska, Piłsudskiego, Rynek

15.00 – 18.00 – Artystyczne Podcienia – Fundacji dla Sztuki

15.00 – 19.00 – Prezentacje krośnieńskich organizacji pozarządowych Stoiska, Rynek

Prezentacje na scenie:

13.30 – Stowarzyszenie Kultury Dzieci i Młodzieży „Dysonans”

14.15 – Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

15.00 – Wręczenie nagród:Krośnieński Mistrz Ortografii, Charytatywny Maraton Pływacki

15.30 – Pokazy laureatów Przeglądu „Majorki”

16.15 – Pokazy sportowe i taneczne: UKS „Piętnastka”, UKS „Skorpion”, Power Dance Studio/Zumba Krosno, KS „Budo”, Akademia Cheerleaderek „Fragolin”, Formacja Tańca Towarzyskiego „Mała Gracja”

18.30 – Prezentacje wokalne: Grupa wokalna „Hufiec Krosno”, Stowarzyszenie „Wielkie serce”, Studio Piosenki „Swing”

19.45 – Plenerowa rozgrywka Klubu Szachowego „Urania” Krosno

W dniach 08 – 09.06.2018 w godz. 10.00 – 16.00 – zwiedzanie Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Wieży Farnej oraz Piwnicy PodCieniami w cenie 1 zł

Serdecznie zapraszamy!

dni_krosna_2018_-_afisz

źródło: oficjalna strona miasta Krosna

04-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)