REKLAMA

Dariusz Jęczkowski nowym trenerem Karpat Krosno!

KROSNO / PODKARPACIE. Były trener Resovii Rzeszów oraz koordynator ds. szkolenia w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Dariusz Jęczkowski został nowym szkoleniowcem Karpat Krosno. Poprowadzi biało-niebieskich w rundzie wiosennej III ligi. Głównym celem będzie ogrywanie wychowanków i powrót do sytuacji, w której stanowili oni większość pierwszego zespołu.

Dariusz Jęczkowski ma 34 lata. Jako zawodnik reprezentował barwy między innymi: Karpat Krosno, Stali Sanok, Cosmosu Nowotaniec czy LKSu Pisarowce. Grę zakończył w sezonie 2014/2015 broniąc barw Przełomu Besko.

Już na początku przygody trenerskiej trafił do znaczącego na Podkarpaciu ośrodka szkolenia młodzieży jakim jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów. Z drużyną juniorów starszych uzyskał awans do Centralnej Ligi Juniorów. Podczas pobytu w Rzeszowie, został również pierwszym trenerem zespołu seniorskiego. Prowadził również drużyny podkarpackiego ZPN. Ma za sobą staż w Benfice Lizbona. W ostatnich miesiącach pracował w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, gdzie pełnił funkcję koordynatora ds. szkolenia. Nadzorował pracę szkoleniowców, pracował nad ścieżką rozwoju młodych piłkarzy. W grudniu pożegnał się z tym stanowiskiem.

Chciałem bardzo podziękować Darkowi Jęczkowskiemu, który wprowadził sporo ciekawych rozwiązań w Beniaminku, które zaprocentują w przyszłości. Natomiast czasem tak jest, że pewne wizje i cele trzeba przeorganizować. Beniaminek potrzebuje od nowego roku pewnych zmian, by dalej kontynuować swoją drogę. Czasem warto się zatrzymać i spokojnie ocenić całość. Szanuję pracę Darka Jęczkowskiego, to ambitna osoba z wielką wiedzą piłkarską. Beniaminek dalej będzie współpracował z trenerem Jęczkowskim, ale w trochę innej formie – mówił na łamach strony internetowej Beniaminka Grzegorz Raus, dyrektor akademii.

Dzisiaj w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono nowego trenera.

Celem dla nowego szkoleniowca będzie przede wszystkim zbudowanie fajnego zespołu, w którym nasi niezwykle utalentowani wychowankowie będą mieli możliwość rozwoju – podsumowuje krótko Bogdan Józefowicz, prezes Karpat Krosno.

Dariusz Jęczkowski zastąpił Adama Fedoruka, który w sierpniu ubiegłego roku, na prośbę klubu objął funkcję trenera w trudnym dla Karpat momencie. Jak sam mówił, nie miał komfortu przygotowania zespołu w optymalnych warunkach, ale podjął się wyzwania uzupełnienia składu młodymi zawodnikami i walki na trzecioligowym froncie.

Przed wiosennym wznowieniem rozgrywek, Karpaty klasyfikowane są na zagrożonym spadkiem 17. miejscu w tabeli III ligi, grupy IV, z dorobkiem 13 punktów po 17 meczach. Krośnianie zdołali wbić rywalom 16 bramek, stracili aż 36. Biało-niebiescy wygrywali trzy razy. Zanotowali 4 remisy i 10 porażek. Za plecami, Karpaty mają jedynie JKS 1909 Jarosław (8 punktów). Przed klasyfikowana jest Avia Świdnik (14), Spartakus Daleszyce (14) i Podlasie Biała Podlaska (16).

Pierwszy mecz rundy wiosennej, Karpaty rozegrają na własnym boisku 10 marca. Przeciwnikiem będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym bezpośrednim starciu pomiędzy tymi zespołami padł remis 0:0.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Piłkarze wrócą do gry. Znamy plan sparingów Karpat Krosno

Dariusz Jęczkowski. Foto: archiwum tvKrosno.pl

09-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline