Chciał zapłacić pieniędzmi z planszówek. Mołdawianin podstępem próbował dostać się do Polski (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali obywatela Mołdawii, który na granicy okazał osiem banknotów wyglądem przypominających te oryginalne o nominale 100 euro. Miały to być środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu cudzoziemca w Polsce.

W piątek 26 stycznia obywatel Mołdawii chciał przekroczyć granicę do Polski przez przejście piesze w Medyce. Oprócz dokumentów podróży – czyli paszportu biometrycznego, cudzoziemiec był zobowiązany przedstawić funkcjonariuszowi Straży Granicznej środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów pobytu w Polsce. Mężczyzna rzeczywiście okazał pieniądze, ale jak się okazało, banknoty tylko przypominały euro, bardziej wyglądały jak te używane w popularnych grach planszowych. Ponadto na każdym z nim znajdował się napis, że nie stanowią one środków płatniczych. Cudzoziemiec liczył, że wprowadzi w błąd polskich funkcjonariuszy SG.

Strażnicy graniczni zabezpieczyli łącznie 8 banknotów, każdy o nominale 100 euro. Mołdawianin usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Oprócz zarzutów karnych cudzoziemiec otrzymał również administracyjną decyzję o odmowie wjazdu na teren Polski i w tym samym dniu wrócił na Ukrainę.

źródło: BiOSG

29-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline