Były piłkarz Stali Sanok w finale prestiżowego plebiscytu. Nagroda na cel charytatywny! (ZDJĘCIA)

Niezwykły gest piłkarza pochodzącego z Sanoka. Dawid Pietrzkiewicz jest w finale wojewódzkim plebiscytu na sportowca roku w Małopolsce. Zapowiedział, że jeśli wygra, nagrodę finansową przekaże na budowę Domu Samotnej Matki w Sanoku, którą prowadzi Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie.

pietrzkiewicz glos

Dawid Pietrzkiewicz, bramkarz spod Sanoka znalazł się w finale wojewódzkim plebiscytu “Gazety Krakowskiej” i “Dziennika Polskiego”, to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w województwie małopolskim.

Wyniki głosowania poznamy w czwartek 30 grudnia. To już ostatnie godziny na głosowanie. Piłkarz apeluje więc na swoim profilu na FB o głosy i zapowiada, że w razie wygranej, pieniądze trafią do Sanoka.

Proszę zrób to jeszcze raz i zagłosuj na mnie SMS o treści KRM.43 pod nr telefonu 72355 !!! Jeśli zwyciężymy wspólnymi siłami (2,46 z VAT) to całą nagrodę finansową przeznaczam na remont Domu Samotnej Matki prowadzony przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku. Dziękuje i do usłyszenia – napisał na portalu społecznościowym Dawid Pietrzkiewicz.

pietrzkiewicz 2

To było dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Niezwykły gest młodego człowieka i doskonałego piłkarza. W naszym stowarzyszeniu błyskawicznie przybyło kibiców piłkarskich. Wysyłamy sms, bo każde wsparcie dla budowy domu na ul. Matejki jest dla nas niezwykle cenne – komentuje Zofia Mazur, prezes zarządu Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Dawid Pietrzkiewicz ma 31 lat, pochodzi z Długiego koło Sanoka. W przeszłości reprezentował barwy: Stali Sanok, Polonii Warszawa, czeskiego Banika Ostrawa i azerskiej Gabali. Był bramkarzem sanockiego klubu podczas pamiętnej pucharowej rywalizacji z ówczesnym mistrzem Polski, Legią Warszawa. Jest także byłym młodzieżowym reprezentantem Polski. W narodowej kadrze U-19 rozegrał osiem spotkań.

Aktualnie Dawid Pietrzkiewicz jest zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz. Ostatnio jego kontrakt został przedłużony do końca czerwca 2024 r.

pietrzkiewicz

źródło: materiały nadesłane

foto: Dawid Pietrzkiewicz – fb/ materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KONFEDERACJA Jakub KULESZA, Piotr CZAK-ŻUKOWSKI, Tomasz GRABARCZYK: Najdroższe Boże Narodzenie stulecia

tvPolska

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)