Bułgar chciał wręczyć łapówkę pogranicznikom z Sanoka. Dostał rok więzienia w zawieszeniu

SANOK, LIPOWICA / PODKARPACIE. 6 stycznia, funkcjonariusze Placówki SG z Sanoka zatrzymali obywatela Bułgarii, który próbował wręczyć korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna dostał rok więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy.

6 stycznia funkcjonariusze Placówki SG z Sanoka, w trakcie kontroli drogowej w m. Lipowica (gmina Dukla) ustalili, że 43-letni obywatel Bułgarii kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień. Kierowca świadom, że zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi korzyść majątkową w kwocie 50 euro.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień, ob. Bułgarii został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Natomiast w związku z próbą wręczenia korzyści majątkowej, został zatrzymany oraz doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie, gdzie orzeczono karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 1 roku oraz przepadek banknotu 50 euro.

Art. 229. § 1. Kodeksu Karnego mówi, że kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

14-128133

źródło: BiOSG

09-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)