Alarmy bombowe, ewakuacja rymanowskiego liceum

REGION / PODKARPACIE. W pierwszym dniu egzaminów maturalnych na terenie całego Podkarpacia odebrano informacje o rzekomych podłożeniach ładunków wybuchowych w niektórych szkołach. Na terenie powiatu sanockiego dyrekcja jednej szkoły otrzymała taką wiadomość drogą mailową, w powiecie krośnieńskim z kolei ewakuowano rymanowskie liceum.

 

Na terenie powiatu sanockiego jedna szkoła zgłosiła fakt odebrania wiadomości o ewentualnym podłożeniu bomby w placówce. Jak podaje asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji, na skrzynkę mailową Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku w nocy około godziny 1.00 trafił mail z informacją o skonstruowanej bombie. Osoba administrująca poczta odebrała go przed godziną 6.00 i poinformowała o tym facie policję.

Policjanci przeprowadzili działania, sprawdzili teren. Nie podjęto decyzji o ewakuacji placówki, a egzaminy zostały przeprowadzone  zgodnie z harmonogramem – podaje rzecznik.

Anna Oleniacz zaznacza także, że policjanci mieli wiedzę, że takie sytuacje mogą się pojawić.

foto: Podkarpacka Policja

Na terenie powiatu krośnieńskiego również zanotowano jeden przypadek, gdzie dyrekcja rymanowskiego liceum odebrała email z informacją o bombie.

W nocy taka wiadomość trafiła na skrzynkę mailową szkoły. Wynikało z niej, że w jednej z sal, gdzie mają zostać przeprowadzone egzaminy maturalne, został podłożony ładunek. Policjanci wraz ze strażakami przybyli na miejsce i sprawdzili teren, nic nie znaleziono. Zgodnie z decyzją dyrekcji uczniowie w ogóle nie zostali wpuszczeni do szkoły, zaś o 8.15 podstawionymi autokarami 92 maturzystów oraz 13 nauczycieli zostało przewiezionych do szkoły w Posadzie Górnej, gdzie przeprowadzono egzamin – precyzuje st. asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej policji.

Jak dodaje, trudno mówić tu o klasycznej ewakuacji, gdyż żadna osoba nie weszła do budynku.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że w poniedziałek na terenie Podkarpacia doszło do kilkunastu takich incydentów, żaden z alarmów bombowych nie został potwierdzony.

W Rzeszowie alarm ogłoszono w II LO, w Zespole Szkół Gospodarczych, w Zespole Szkół Mechanicznych oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Podobna sytuacja miała również miejsce w powiatach: jasielskim, tarnobrzeskim i kolbuszowskim.

06-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)