REKLAMA

Akcja “Smog” na krośnieńskich drogach – podsumowanie

KROSNO / PODKARPACIE. Kontrole stanu technicznego pojazdów i pomiary zadymienia spalin prowadzili wczoraj krośnieńscy policjanci w ramach akcji “Smog” na drogach miasta i powiatu.
Wczoraj na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego prowadzone były działania pn. „Smog”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitują nadmierną emisję spalin do atmosfery. W działania zaangażowanych było 18 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Wykonano 15 pomiarów dymomierzem, nie ujawniono nieprawidłowości.

W ramach prowadzonych działań policjanci  skontrolowali 119 pojazdów i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych pojazdu. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły stanów technicznych sprawdzanych pojazdów.


Zgodnie z art. 66.1, pkt 3 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260 z późn. zm.) pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych. (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Art. 132. 1. pkt 1c  określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.

W tym przypadku policjant może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.

źródło: KMP Krosno

07-03-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.