REKLAMA

99. rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Miejsce Piastowe (ZDJĘCIA)

MIEJSCE PIASTOWE / PODKARPACIE. 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości, gmina Miejsce Piastowe uroczyście obchodziła w Targowiskach. Głównym punktem uroczystości było poświęcenie pomnika upamiętniającego poległych i  pomordowanych mieszkańców Targowisk w trakcie wojen światowych.

Wspomniany pomnik został ufundowany przez Gminę Miejsce Piastowe i znajduje się na cmentarzu komunalnym w Targowiskach. Uroczystości  poprzedziła msza święta sprawowana w intencji Ojczyzny przez dziekana ks. Tadeusza Dudzika. Uroczysta liturgia z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej Gminy Miejsce Piastowe, oraz licznie zgromadzonych mieszkańców odprawiona została w kościele parafialnym p.w. Św. Małgorzaty w Targowiskach. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na cmentarz, gdzie przy okazałym pomniku odbyła się część oficjalna uroczystości. Po odegraniu hymnu państwowego, głos zabrał wójt gminy Marek Klara, przybliżając w słowie wstępnym ideę, jaka przyświecała powstaniu tego pomnika i rolę upamiętnionych na tablicach osób w walkach o odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę. Po przedmowie wójta, przyszedł czas na odsłonięcie kilkuczęściowego monumentu, a dokonali tego: wójt Marek Klara, przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, ks. dziekan Tadeusz Dudzik, sołtys wsi Aleksander Mercik, dyrektorka szkoły Małgorzata Lorenc, oraz radny Józef Sidor. Aktu poświęcenia dokonał ks. Tadeusz Dudzik.

Kolejnym punktem oficjalnej części uroczystości był apel poległych, odczytany przez sołtysa Aleksandra Mercika. Po złożeniu przez poszczególne delegacje wiązanek kwiatów, w zwartym szyku uczestnicy udali się do hali sportowej, gdzie odbyła się dalsza część tegorocznych obchodów, artystyczno-rozrywkowa.

Zaprezentowała się w krótkim koncercie orkiestra dęta, swój okolicznościowy program przedstawili uczniowie miejscowej szkoły, a na zakończenie kapela 50 Plus w mini recitalu zebranych powiodła przez najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.

źródło: GOK Miejsce Piastowe

16-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline