73-letnia rowerzystka potrącona na skrzyżowaniu. Kobieta trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Krośnie. Kierujący citroenem potrącił 73-letnią rowerzystkę. Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili policjanci. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 11, na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z Walslebena w Krośnie. 42-letni kierujący citroenem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, na skutek czego doszło do jej potrącenia.

Leżącą na jezdni rowerzystkę zauważyli policjanci wydziału patrolowego krośnieńskiej komendy. Wracali z interwencji i najechali na zdarzenie. Niezwłocznie udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz zabezpieczyli miejsce wypadku do czasu przyjazdu pozostałych służb. W oczekiwaniu na powiadomiony zespół ratownictwa medycznego, zatamowali obfity krwotok u poszkodowanej oraz założyli opatrunek. Po dotarciu karetki pogotowia, 73-latka została przekazana ratownikom.

Profesjonalnie udzielona pierwsza pomoc przez krośnieńskich policjantów stanowi przykład wysokiego poziomu wyszkolenia zawodowego funkcjonariuszy oraz modelowej współpracy służb ratunkowych w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego.

źródło: KMP Krosno

04-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)