REKLAMA

73-letnia rowerzystka potrącona na skrzyżowaniu. Kobieta trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Krośnie. Kierujący citroenem potrącił 73-letnią rowerzystkę. Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili policjanci. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 11, na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z Walslebena w Krośnie. 42-letni kierujący citroenem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, na skutek czego doszło do jej potrącenia.

Leżącą na jezdni rowerzystkę zauważyli policjanci wydziału patrolowego krośnieńskiej komendy. Wracali z interwencji i najechali na zdarzenie. Niezwłocznie udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz zabezpieczyli miejsce wypadku do czasu przyjazdu pozostałych służb. W oczekiwaniu na powiadomiony zespół ratownictwa medycznego, zatamowali obfity krwotok u poszkodowanej oraz założyli opatrunek. Po dotarciu karetki pogotowia, 73-latka została przekazana ratownikom.

Profesjonalnie udzielona pierwsza pomoc przez krośnieńskich policjantów stanowi przykład wysokiego poziomu wyszkolenia zawodowego funkcjonariuszy oraz modelowej współpracy służb ratunkowych w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego.

źródło: KMP Krosno

04-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline