22 tys. papierosów i 9 litrów alkoholu! Niemiec przyłapany na granicy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 22,5 tys. sztuk papierosów i 9 litrów alkoholu przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Medyce. Kontrabandę o rynkowej wartości ponad 15 tys. złotych mundurowi znaleźli w mercedesie, którym podróżował 52-letni obywatel Niemiec.

W miniony weekend (12.01.br.) funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód osobowy marki mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że w bagażniku pojazdu ukryte są znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także alkohol.

Do przemytu 22,5 tys. sztuk papierosów i 9 litrów alkoholu przyznał się 52-letni obywatel Niemiec, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, na poczet której uiścił kwotę 19 tys. złotych oraz zryczałtowane koszty postępowania w wysokości 225 zł.

st. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

17-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)