REKLAMA

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów!

Kiedy ostatnio byli Państwo w muzeum? Nigdy nie było czasu? Nie po drodze? Popołudniu zamknięte? Bez względu na rozpiętość i różnorodność wymówek już niedługo wszystkie staną się nieaktualne. Specjalnie bowiem DLA PAŃSTWA rusza Krośnieńska Noc Muzeów. Zabiegani, zmęczeni, pracujący, nudzący się, zainteresowani i niezorientowani – wszyscy krośnianie i mieszkańcy okolic naszego pięknego miasta będą mogli przekroczyć progi muzeów i galerii bez cienia wątpliwości nawet, że ten dzień i NOC jest właśnie DLA NICH.

20 maja zapraszamy Państwa do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie na:

16.00- 24.00 zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych
16.00-20.00 Kiermasz Sztuki
16.30-18.00 Koncert na wiersze duetu Quasi Una Fantasia
18.00-19.30 Koncert Trio Familijnego
16.00-21.00 akcja portretowania Wielki Album Krośnieński
21.00 koncert Maciej Łukaszewicz Band Spacerkiem po jazzie
22.00 Taka zabawna historia – spotkanie z aktorem Krzysztofem Kowalewskim

Przede wszystkim udostępniamy Państwu nasze wystawy – warto zobaczyć co zmieniło się na eskpozycjach stałych, odświeżyć sobie ogólne wspomnienie naszych zbiorów, ale też zerknąć na wystawy czasowe – zaprezentujemy Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata ze zbiorów prywatnych oraz Wielki Album Krośnieński, wystawę będącą owocem zeszłorocznej akcji portretowania krośnian. Również w tym roku naszym partnerem jest Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Dzięki zaangażowaniu pedagogów, słuchaczy i absolwentów tej szkoły będziemy mogli po raz kolejny tworzyć portrety naszych zwiedzających w dwóch studiach: tradycyjnym i cyfrowym. Na dziedzińcu, jak co roku, zorganizowany zostanie Kiermasz Sztuki, będący prezentacją sztuki i rękodzieła artystycznego lokalnych twórców, których możecie Państwo poznać osobiście. Podczas jego trwania odbędą się dwa koncerty: duetu Quasi Una Fantasia, który zaprezentuje Koncert na wiersze oraz Trio Familijnego rodziny Myszkalów.

Wieczorem tradycyjnie zapraszamy na koncert – tym razem wystąpi przed Państwem Maciej Łukaszewicz Band projekt znakomitego krośnieńskiego muzyka z wyjątkowym programem: Spacerkiem po jazzie. Wyjątkowo, w tym roku gwiazda wieczoru śpiewać nie będzie. O 22.00 zapraszamy na długą rozmowę dziennikarza Julisza Ćwielucha z wybitnym polskim aktorem Krzysztofem Kowalewskim. Tak więc, jak Państwo widzicie, staraliśmy się, aby tegoroczny program Nocy Muzeów był ciekawy i obfity w atrakcje. Warto do nas zajrzeć, serdecznie zapraszamy!

CO GDZIE KIEDY

W tegorocznej edycji Krośnieńskiej Nocy Muzeów wraz z Muzeum Podkarpackim w akcji wezmą udział również:

– Muzeum Rzemiosła (oraz prowadzone przez Muzeum: Piwnica PodCieniami oraz Wieża Farna),
– Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek,
– Centrum Dziedzictwa Szkła,
– Galeria Glass Studio Habrat,
– Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych wraz ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Galicja”, a także
– Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz
– Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Partnerem akcji jest Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, dzięki któremu powstaje Wielki Album Krośnieński.

Akcja odbywa się w godzinach 16.00 – 24.00 w większości instytucji. W niektórych jednak kończy się wcześniej (programy indywidualne już wkrótce).

źródło MPK

12-05-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.