20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów!

Kiedy ostatnio byli Państwo w muzeum? Nigdy nie było czasu? Nie po drodze? Popołudniu zamknięte? Bez względu na rozpiętość i różnorodność wymówek już niedługo wszystkie staną się nieaktualne. Specjalnie bowiem DLA PAŃSTWA rusza Krośnieńska Noc Muzeów. Zabiegani, zmęczeni, pracujący, nudzący się, zainteresowani i niezorientowani – wszyscy krośnianie i mieszkańcy okolic naszego pięknego miasta będą mogli przekroczyć progi muzeów i galerii bez cienia wątpliwości nawet, że ten dzień i NOC jest właśnie DLA NICH.

20 maja zapraszamy Państwa do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie na:

16.00- 24.00 zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych
16.00-20.00 Kiermasz Sztuki
16.30-18.00 Koncert na wiersze duetu Quasi Una Fantasia
18.00-19.30 Koncert Trio Familijnego
16.00-21.00 akcja portretowania Wielki Album Krośnieński
21.00 koncert Maciej Łukaszewicz Band Spacerkiem po jazzie
22.00 Taka zabawna historia – spotkanie z aktorem Krzysztofem Kowalewskim

Przede wszystkim udostępniamy Państwu nasze wystawy – warto zobaczyć co zmieniło się na eskpozycjach stałych, odświeżyć sobie ogólne wspomnienie naszych zbiorów, ale też zerknąć na wystawy czasowe – zaprezentujemy Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata ze zbiorów prywatnych oraz Wielki Album Krośnieński, wystawę będącą owocem zeszłorocznej akcji portretowania krośnian. Również w tym roku naszym partnerem jest Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Dzięki zaangażowaniu pedagogów, słuchaczy i absolwentów tej szkoły będziemy mogli po raz kolejny tworzyć portrety naszych zwiedzających w dwóch studiach: tradycyjnym i cyfrowym. Na dziedzińcu, jak co roku, zorganizowany zostanie Kiermasz Sztuki, będący prezentacją sztuki i rękodzieła artystycznego lokalnych twórców, których możecie Państwo poznać osobiście. Podczas jego trwania odbędą się dwa koncerty: duetu Quasi Una Fantasia, który zaprezentuje Koncert na wiersze oraz Trio Familijnego rodziny Myszkalów.

Wieczorem tradycyjnie zapraszamy na koncert – tym razem wystąpi przed Państwem Maciej Łukaszewicz Band projekt znakomitego krośnieńskiego muzyka z wyjątkowym programem: Spacerkiem po jazzie. Wyjątkowo, w tym roku gwiazda wieczoru śpiewać nie będzie. O 22.00 zapraszamy na długą rozmowę dziennikarza Julisza Ćwielucha z wybitnym polskim aktorem Krzysztofem Kowalewskim. Tak więc, jak Państwo widzicie, staraliśmy się, aby tegoroczny program Nocy Muzeów był ciekawy i obfity w atrakcje. Warto do nas zajrzeć, serdecznie zapraszamy!

CO GDZIE KIEDY

W tegorocznej edycji Krośnieńskiej Nocy Muzeów wraz z Muzeum Podkarpackim w akcji wezmą udział również:

– Muzeum Rzemiosła (oraz prowadzone przez Muzeum: Piwnica PodCieniami oraz Wieża Farna),
– Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek,
– Centrum Dziedzictwa Szkła,
– Galeria Glass Studio Habrat,
– Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych wraz ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Galicja”, a także
– Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz
– Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Partnerem akcji jest Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, dzięki któremu powstaje Wielki Album Krośnieński.

Akcja odbywa się w godzinach 16.00 – 24.00 w większości instytucji. W niektórych jednak kończy się wcześniej (programy indywidualne już wkrótce).

źródło MPK

12-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)