19-latek podejrzewany o brutalne zgwałcenie studentki w rękach policji. Tymczasowo trafił do aresztu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o brutalne zgwałcenie młodej kobiety w centrum Rzeszowa. Od chwili zawiadomienia, zatrzymanie sprawcy było dla funkcjonariuszy priorytetem. Śledztwo w sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło nad ranem 14 maja br. W centrum Rzeszowa nieznany mężczyzna zaatakował i zgwałcił 22-letnią kobietę wracającą z juwenaliów. Wszczęte w sprawie śledztwo poprowadziła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Brutalne zachowanie sprawcy wymagało szybkich i zdecydowanych działań. Kryminalni rozpoczęli żmudne zbieranie informacji. Przeglądnęli dziesiątki godzin zapisów z monitoringu, sprawdzili kilkadziesiąt osób eliminując te, które ze sprawą nie miały nic wspólnego. Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego w prowadzonym postępowaniu zbierali materiał dowodowy. Nawet najdrobniejszy szczegół mógł mieć znaczenie dla ustalania sprawcy.

303-131461

Wykonana praca przyniosła efekty. Funkcjonariusze wytypowali podejrzanego. Został zatrzymany w środę po południu przez policjantów z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Okazał się nim 19-latek mieszkający w Łańcucie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do prokuratury. W czwartek doprowadzili tam podejrzanego. Prokurator przesłuchał go i na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawił zarzut zgwałcenia i uszkodzenia ciała. Wystąpił też z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W piątek, sąd zdecydował o objęciu zatrzymanego trzymiesięcznym aresztem tymczasowym.

303-131463

źródło: KMP Rzeszów
foto: KMP Rzeszów

05-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline